YORGLASS İhracat Çalışmaları İle Büyüyor Cam Sektöründeki 45 Yıllık Tecrübesini 5 Kıtada 60’tan Fazla Ülkeye Ulaştırıyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) 2018 yılı “İlk 1000 İhracatçı Firma” araştırmasının sonuçlarına göre; Türkiye’de 45 yıldır düzcam ticareti ve endüstriyelcam işleme sektöründe faaliyet gösteren Yorglass, ihracatın liderleri sıralamasında ikinci sırada yer aldı. 2018 yılında yüzde 20 artış elde eden Yorglass’ın 2019 ihracat hedefinde ise yeni pazarlar var.

TİM 2018 yılı “İlk 1000 İhracatçı Firma” araştırmasının sonuç­larını açıkladı. Cam sektö­rü İhracat Şampiyonları Ödülleri, Çimento, Cam, Seramik ve Top­rak Ürünleri İhracatçıları Birliği’nin (ÇCSİB) 2018 Yılı Olağan Mali Ge­nel Kurulu ile 2018 İhracat Şampi­yonları Ödül Töreni’nde sahiplerini buldu.

8 kategoride yaklaşık 40 firmanın ödül aldığı törende; Türkiye’de 45 yıldır düzcam ticareti ve endüstri­yel cam işleme sektöründe faali­yet gösteren Yorglass, ihracatın li­derleri sıralamasında ikincilik ödülü aldı.

‘‘Ülke ekonomisine katkımızı sür­düreceğiz’’

Yorglass olarak 5 kıtada 60’tan fazla ülkeye ihracat yaptıkları­nı ve 2018 yılında elde ettikleri bu başarıyla sektördeki yerlerini bir kere kanıtladıklarını belirten Yorglass CEO’su Semavi Yorgancılar, “Müşteri odaklı üretim anlayışımız, sürdürülebilir ve yenilikçi çözümler üretme yetkinliğimiz bize başarıyı getiriyor. Yorglass olarak bir önceki yıla oranla ihracat oranımızı yüzde 20 artırdık.”

Yıllık cirolarının yaklaşık yüzde 50’sini ihracatın oluşturduğunu belirten Semavi Yorgancılar, “Ça­balarımızın ve emeklerimizin böy­lesine değerli ödüllerle taçlandırıl­dığını görmek bizim için oldukça önemli. 2019 yılında ihracat ağımı­zı genişletmeyi ve ülkemize daha fazla katkı sağlamayı hedefliyo­ruz” dedi.

Bir Yorum Yazın..