Yorglass 1000 İhracatçı Firma Arasında 76 Basamak Birden Yükselerek 502’nci Oldu

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) 2018 yılı “İlk 1000 İhracatçı Firma” araştırma sonuçları açıklandı. 45 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren cam sektörünün en önemli oyuncularından Yorglass, TİM’in genel sıralamasında geçtiğimiz yıla göre 76 basamak birden yükselerek 502’nci sıraya yerleşti. 2018 yılında 40 milyon doları aşan ihracatıyla şampiyonlar arasında sıralamasını yükselten şirket, sektörel sıralamada da 2’nci sırada yer aldı.

Yorglass ihracatını bir yılda yüzde 25 artırdı

Yorglass olarak 5 kıtada 60’tan fazla ülkeye ihracat yaptık­larını ve elde ettikleri bu başarıyla sektördeki yerlerini bir kez daha kanıtladıklarını belirten Yorglass CEO’su Semavi Yorgancılar, “Ya­rım asra yakındır Türkiye’de üre­tim yapan bir şirket olarak, ihra­cat performansımızı artırmak her zaman önceliklerimiz arasında. Müşteri odaklı üretim anlayışımız, sürdürülebilir ve yenilikçi çözümler üretme yetkinliğimiz bize başarıyı da beraberinde getiriyor. Yorglass olarak 2018 yılında 40 milyon 334 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdik ve bir önceki yıla oranla ihracat oranımızı yüzde 24,6 artırdık” dedi.

Semavi Yorgancılar, “Çabaları­mızın ve emeklerimizin böylesine değerli başarılarla taçlandırıldığını görmek, bizim için oldukça önem­li. 2019 yılında ihracat ağımızı ge­nişletmeyi ve ülkemiz ekonomisine daha fazla katkı sağlamayı hedef­liyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın..