U Profil Camlarla Gece Etkisi

Museum of Contemporary Art, Sindelfingen Show Works, Almanya Sindelfingen Show Works müzesi üç bölümden oluşan bir binadır, bazı bölümleri sıfırdan inşa edilmişken diğer bölümleri ise bölgenin endüstriyel yapısı göz önünde bulundurularak fabrikayı andıracak tasarımlarla yeniden düzenlenmiştir. High-bay depo binası komple yıkılıp yeniden inşa edilmiş. Mimar modern bir hangardan esinlenerek yüksek tavanlı geniş ve açık alanlı bir bina tasarlamış. Bölgenin sanayi bölgesi olmasına paralel olarak çelik yapı ile 6.500 m2’lik bir sergi salonu yaratılmıştır.

Tasarımda gereksinimlerini karşıla­yabilmek için Pilkington Profilit™ havalandır­malı, temperli, tek cam sistemi tercih edildi.

Alçak olan yeni bina uygulanan özel Pilkington Profilit™ sistemi ve gizli aydınlatma­lar ile geceleri kendini gösteren tasarım sahibi modern bir bina olarak ön plana çıkartıldı.

Yüklenici: Bitzer Kühlmaschinenbau GmbH, Sindelfingen (D)

Mimar: BFK + Partner, Freie Architekten BDA, Stuttgart (D)

Uygulama: Glaszentrum Schweikert GmbH

Pilkington Profilit™ cam sistemi:  Yaklaşık. 2,000 m2 Pilkington Pro­filit™  K32/60/7, havalandırma boşluklı ve aydınlatmalı tek cam uygulandı,

Fotoğraf: Archigraphie Stefan Vogt, Stuttgart (D)

Bir Yorum Yazın..