Tuvaller, İsmet Yorgancılar Anısına Renklendi

İzmir Konak Rotary Kulübü tarafından 40 yıldır düzenlenen resim yarışması bu yıl Yorglass’ın sponsorluğunda gerçekleşti. Vefat eden duayen İzmirli iş insanı İsmet Yorgancılar anısına düzenlenen yarışmada genç yetenekler tuvaller üzerinde eserlerini sergiledi.

Türkiye’de 45 yıldır endüstri­yel cam ve düzcam işleme sektöründe faaliyet gösteren Yorglass, sanatsal projelere verdiği destekle öne çıkıyor. Bir yılı aşkın süredir Barış Çocuk Senfoni Orkest­rası’na destek sunan Yorglass, İzmir Konak Rotary Kulübü tarafından 40 yıldır düzenlenen resim yarışma­sına da bu yıl sponsor oldu. Vefat eden duayen İzmirli iş insanı, Yorg­lass Kurucusu İsmet Yorgancılar anısına gerçekleşen yarışmada altmış genç tuvallere hayat verdi.

Gençlere hep destek

Gençlerin sanatsal faaliyetlerine katılımına önem verdiklerini belir­ten Yorglass Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gülfem Yorgancılar Per­çin “Yorglass olarak gençlerimizi sanata teşvik etmek adına birçok projeyi destekliyoruz. İzmir Konak Rotary Kulübü tarafından düzen­lenen bu etkinlik de çocuklarımı­zın sanata olan bağlılığını artırmak için attığımız önemli adımlardan sadece bir tanesi. Bugün burada duayen iş insanı İsmet Yorgancı­lar’ın anısını da yine sanatsal bir proje ile yaşatmak istedik. İsmet Bey ailesine ve gençlere sürekli gi­rişimci ve çalışkan olmalarını öğüt­leyen değerli bir kişilikti. Kendisini saygıyla anıyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın..