Jumbo Boy Bombeli Temperleme İçin Mükemmel Çözümler Landglass LD-C+ ConeBend TM Cam Temperleme Fırını

Landglass LD-C+ ConeBend TM Cam Temperleme Fırını Dünyaca ünlü cam temperleme fırını üreticisi LandGlass, çeşitli cam temperleme fırını araştırma ve geliştirmesinde her zaman sektörün öncüsü olmuştur.

İnsanların sürekli sanatsal tasarımda mükemmellik arayışı içinde olmasıyla mimari görünüm gittikçe daha fazla kişiselleştirilmekte, farklılaşmakta ve 3 metreden 18 metreye kadar uzanan düz kenarlı bombeli temperli camkullanılması gerekmektedir. Uzunluk arttıkça, ürün kalitesi standardı daha da katılaşmaktadır. Sonuç olarak, çok uzun düz kenarlı, büyük boyutlu bükülmüş cam üretimi için kullanılan cam temperleme fırınlarının pazar potansiyeli büyümektedir.Dünyaca ünlü cam temperleme fırını üreticisi LandGlass, çeşitli cam temperleme fırını araştırma ve geliştirmesindeher zaman sektörün öncüsü olmuştur. LandGlass 2001 yılında mimari cam perde duvarları, cam kubbeler ve dış duvarsüslemeleri gibi bombeli temperli cam ürünleri üretmek için kullanılan LD-C bükülmüş cam temperleme fırınlarını bağımsız olarak geliştirmiştir. Bu yeni gelişmeler sektöre yön vermiştir. Ürünleri tüm dünyada 50’den fazla ülke ve bölgeyeihraç edilmekte ve pazar tarafından beğenilmektedir. On yıldan fazla birikim ve de sürekli ürün ve teknoloji optimizasyonuyla LandGlass, bir kez daha güçlü bir şekilde LD-C+ ConeBendTM cam temperleme fırınını tanıtmaktadır. Birden fazla ulusal buluş patenti kazanan fırın 18 metreye kadar düz kenarlı jumbo boyutlu bükülmüş temperli cam üretebilmektedir. Ayrıca fırın, ayarlanabilir yapısı sayesinde daha pürüzsüz bir büküm sunar ve bunun LandGlass’ın yeni şaheseri olduğu söylenebilir.

Daha çeşitlendirilmiş ürün özellikleri

Çok çeşitli cam boyutları

Esnek şaftlı geleneksel bükülmüş cam temperleme fırınları yalnızca 6 metreden kısa düz kenarlı temperli bükülmüş camları temperleyebilir. Camın düz kenarı 5 metreden uzun olduğunda ürün kalitesindeki risk fazlasıyla artar. Bununla birlikte, tanıtılan LD-C+ ConeBendTM cam tavlama fırını, farklı camlara özel gereklilikleri karşılamak üzere farklı işleme yöntemlerigeliştirmiştir. Bu, fırının 0,8 ila 18 metre yükseklikteki büyük boyutlu mimari perde duvarlar için yüksek kalitede bombeli temperli camlar üretebilmesini sağlar. Bu sayede dev perde duvar camları tasarlamak artık mümkündür.

Konik şekilli cam üretimi

LD-C+ ConeBendTM cam temperleme fırını, özel bükme sistemiyle camı kademeli olarak şekillendirmek için patentli ConeBend TM Teknolojisini kullanır. Özel bükme ve tahrik sistemi sayesinde şekli cam plaka uzunluğu boyunca yarıçapların pürüzsüz değişimini gerçekleştirecek şekilde ayarlayarak, farklı boyut ve şekillerdeki cam plakalar için mükemmel şekil ve daha pürüzsüz büküm sağlanır.

Ürün kalitesi optimizasyonu ConeBend Teknolojisi yüksek kaliteli ürünler garanti eder

LD-C+ ConeBendTM cam temperleme fırını, bükme bölümünü, bükme bölümünün uzunluğu boyunca farklı yarıçaplara ayarlamak için patentli ConeBend teknolojisini kullanır. Cam, ısıtma işleminden sonra bükme bölümüne yüklenir ve aynı anda önceden ayarlanmış bükme bölümünde şekillendirilir. Ardından, bükme bölümlerinin dört köşesi, istenen farklıyarıçaplardaki şekil oluşana kadar kaldırılır. Daha sonra cam yüzeyine hava basılır ve temperlenir. Cam plaka geleneksel işlemeye göre çok daha önce şekillendirilir. Bu nedenle şekil daha pürüzsüzdür ve ön taraftaki kenar çatlakları tamamenönlenerek daha mükemmel bir kalite elde edilir.

Chillerlerin kesintisiz bağlantısı, gerilmenin eşit olmasını sağlar

Bükme sistemi, chiller bölümleri çok yakın monte edilebilecek şekilde donatıldığı için, chillerler arasındaki bağlantı neredeyse kesintisiz olacak şekilde kurulur. Bu da eşit dağılmış gerilim, daha az hava izi ve mükemmel optik kalite sağlar.

Üretim verimliliği büyük ölçüde artar

Akıllı bükme teknolojisi daha yüksek üretim verimliliği sağlar

Servo motor ve servo kontrol sistemi bükme sistemine uyarlanmıştır. Bilgisayara sadece yarıçap parametreleriningirilmesiyle bükme bölümünün şekli elde edilebilmektedir. Daha sonra sistem tarafından dönüştürülen sinyaller, bükmebölümünü istenen şekillere hızlıca ayarlayan ve yüksek verim garanti eden servo motora gönderilir.

Yenilikçi teknoloji üretim verimliliğini artırır

Geleneksel düz ve bükülmüş çift yönlü cam temperleme fırınlarında camların çarpışmasını önlemek için iki cam arasındaki mesafe, düz cam temperleme işlemi sırasında daha büyüktür. Bu nedenle bazen bükme bölümünün genişliği boyunca sadece tek bir cam parçası yüklenebilir. Artık LD-C + ConeBend cam temperleme fırınında yenilikçi teknoloji kullanılmakta ve bükme bölümü otomatik olarak tamamen düzleştirilmektedir. Bu teknoloji daha düz bir silindir yüzeyi sağlar ve düz camınyüklenme oranını büyük ölçüde arttırır. Böylece düz cam üretim verimliliğini önemli ölçüde arttırır. Son yıllarda ConeBendTM teknolojisinin daha sofistike hale gelmesi sayesinde LD-C+ ConeBendTM cam temperleme fırını müşterilerimizin beğenisini kazanmıştır. Tüm dünyaya ihracat yaptığımız gibi, jumbo boyutlu perde duvar camıve kişisel şekilli dekoratif cam tasarımında ve üretiminde mükemmelliği gerçekleştiriyoruz.2018 Eylül ayından bu yana TürkCam endüstrisine SDC İç ve Dış Ticaret A.Ş.’nin mümessilliği ileulaşmakta olan LandGlass, önümüzdekidönemlerde de yenilikçive geliştirici özelliği ile yüksek teknolojiyikullanarak, temperlenmişcam pazarı için öncü marka olmave pazara yeni ürünler sağlama özelliğini devam ettirecektir.

Bir Yorum Yazın..