İstanbul Havalimanı Temelden Çatıya İzocam İle Yalıtıldı

Bilgi birikimi ve tecrübesi ile Türkiye’nin en önemli projelerinde yalıtım danışmanlığını üstlenen İzocam, İstanbul Havalimanının da yalıtımını gerçekleştirdi. İstanbul Havalimanı’nın çatı yalıtımında İzocam Camyünü, temel yalıtımlarında İzocam Foamboard, havalandırma tesisatının yalıtımında ise farklı İzocam ürünleri kullanıldı.

Havacılıkta geleceğin ka­pılarını aralayacak İstan­bul Havalimanı’nın te­melden çatıya, ısıtma tesisatından havalandırma kanallarına kadar yalıtıma ihtiyaç duyulan birçok alanında yalıtım sektörünün öncü markası İzocam tercih edildi.

İstanbul Havalimanı projesinin yalı­tım danışmanlığını üstlenerek, çatı, temel ve havalandırma gibi farklı alanlarda yapılması gereken doğ­ru yalıtımı süreçlerini ve ürünlerini belirleyen İzocam, projede kullanı­lan ürünleri de temin etti. İstanbul Havalimanının temel yalıtımında İzocam Foamboard ürünleri ve ısı merkezinde İzocam Camyünü ve Elastomerik Kauçuk Boru kullanıldı. Projenin havalandırma sisteminde de yine İzocam Camyünü ve Taş­yünü yalıtım ürünleri tercih edildi. Çatı yalıtımı için 400.000 m2 Cam­yünü Levha ve Camyünü Çatı Şilte­si sağlayan İzocam, projeye yoğun sevkiyatını sürdürüyor.

İzocam Genel Direktörü Levent Gökçe Türkiye’de inşa edilen en önemli projelerden biri olan İstan­bul Havalimanı’nda İzocam ürün­lerinin tercih edilmesinden gurur duyduklarını söyledi. “İzocam ola­rak yalnızca konutlara değil, fab­rika, okul, hastane, otel ve sanayi binalarına da geniş yelpazede ya­lıtım ürünleri sağlıyoruz. Öncesinde ise yalıtım danışmanlığı veriyoruz ki, doğru ürünlerle doğru bir yalıtım gerçekleştirebilelim. Türkiye’nin 54 yıllık yalıtım firması olarak ülkemize ve toplumumuza fayda sağlayan, nitelikli projelerde yer almak bizim için gurur kaynağı… Bugüne ka­dar ürettiğimiz ürünlerle, ülkemizde 200 milyon ton petrole eşdeğer (TEP) enerji tasarrufunun gerçek­leşmesinde katkıda bulunduk. Bu sayı 1,6 milyon depo benzine ve 80 yıllık petrol üretimimize eşdeğerdir. İzocam, şu anda da ürettiği ürün­ler ve yer aldığı büyük projerlerle ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. Tüm fazları tamam­landığında yıllık 200 milyon yolcuya çıkarılabilir kapasitesi ile 350’den fazla destinasyona uçuş imkanı sağlayacak olan İstanbul Havali­manı büyük bir yükü taşıyacak, ulu­sal ve uluslararası alanda ulaşıma ilerleme ve kolaylık getirecek çok önemli bir proje. Böyle bir projede, çatıda kullanılan Camyününden temelde uygulanan Foamboard ürününe kadar İzocam ürünlerinin tercih edilmesi; ısıtma tesisatından, havalandırma kanallarında uygu­lanacak yalıtıma kadar, İzocam’ın geniş ürün yelpazesinden ve uz­manlığından yararlanılması bizleri son derece mutlu etti.”

İstanbul Havalimanı / Proje Künyesi:

Havalimanı tipi: Sivil

Sahibi/İşleticisi: İGA Havalimanı İş­letmesi A.Ş.

Hizmet verdiği şehir: İstanbul,Türkiye

Yer: Arnavutköy, İstanbul, Türkiye

Proje Alanı: 76,5 milyon m2

Açılış Tarihi: 2019 yılı (İlk Etap)

Toplam Yolcu Kapasitesi: 200 milyon (Tüm fazlar tamamlandığında)

Bir Yorum Yazın..