Guardian Glass İle Daha Şeffaf Sınırlar: Yalıkavak Elements

Turizm merkezlerinden biri olan Bodrum, Yalıkavak’ta konumlandırılan Yalıkavak Elements, ESKiZ Gayrimenkul Yatırım A.Ş. girişimi ile hayata geçiyor. EAA-Emre Arolat Architecture imzası taşıyan tasarımı ile Akdeniz’in florasıyla kusursuz bütünlükte, doğayla iç içe hayat bulan yerleşimde, konutların Guardian SunGuard® High Performance Neutral 50/32 kaplamalı cam ile şekillenen cephe tasarımı, hafif ve ferah görünümü ile yaz aylarının gelişini müjdeliyor.


Türkiye’nin güneybatısında küçük bir sahil kasabası ola­rak dikkatleri üzerine çe­ken ve zamanla turistik bir cazibe merkezi haline gelen Yalıkavak, yıllardır Bodrum’da süregelen hızlı yapılaşmanın aksine doğal güzel­liğini korumayı başaran, sakin bir bölge. ESKİZ Gayrimenkul Yatırım A.Ş girişimi ile EAA-Emre Arolat Ar­chitecture tarafından tasarlanan Yalıkavak Elements, kusursuz bir şe­kilde doğayla bütünleşiyor. Konut­ların cephe tasarımlarında tercih edilen Guardian SunGuard® High Performance Neutral 50/32 kap­lamalı cam, deniz manzarasını en berrak haliyle kullanıcıya taşırken, hafif ve bir o kadar da doğal bir görünüm yaratıyor.

Yalıkavak’ın kayalık tepelerinden birinde konumlandırılan projenin arazisi, zeytin ağaçları ve yerel bit­ki örtüsü ile eşsiz bir özelliğe sahip. EAA-Emre Arolat Architecture ta­rafından bulunduğu eğimli araziye yatay platformlar halinde entegre edilen konutlar, farklı kotlarda ko­numlandırılarak çatı, tente, teras, balkon, havuz ve güneşlenme alanlarını biçimlendiriyor. Toprak tonları ile renklendirilen ve doku kazandırılan brüt beton, yapının mimarisinde kendine has bir çekim kuvveti yaratırken, Guardian Glass ürünleri ile şekillendirilen ön cephe­de ise, iç mekan ve dış mekan ara­sındaki sınır, Guardian SunGuard® High Performance Neutral 50/32 kaplamalı cam ile berraklaştırıla­rak, içerideki yaşam alanları da yarı açık alanlara dönüştürülüyor.

Güneş kontrolünü ve ısı yalıtımını tek bir kaplama üzerinde sunan Guar­dian SunGuard® High Performance Neutral 50/32 kaplamalı cam ile yüksek görünür ışık geçirgenliği sa­yesinde aydınlık ve ferah bir etkinin yaratıldığı konutlarda, panoramik koy manzarasının en şeffaf hali ve yaz melteminin hafif hissi, doğal arazinin egzotik duruşu ile buluşu­yor. Farklı yapı malzemelerinin bir araya getirildiği proje, bulunduğu arazide göze batmadan, ancak kayıp da olmadan varlığını hisset­tirerek, “yere ait olma” durumuna bir örnek oluşturuyor.

Bir Yorum Yazın..