Yeni Ürünler

Skill Glass 20 Yıllık Yüksek Teknoloji, Yüksek Kalite, Güvenilir Makineler

Avrupa’nın en sanayileşmiş ve en gelişmiş bölgelerinden biri olan Alto Vicentino bölgesinde bulunan SKILL GLASS, rodaj, delme ve frezeleme konusunda müşterilerinin en zorlu taleplerini karşılayabilen, yüksek teknoloji ve yenilikçi yaklaşımlar sunan güçlü bir firmadır.

Beniamino Dal Santo’nun tecrübesi sayesinde kurulan şirket, üst düzey mühendis ve teknisyenlerden oluşan bir ekiple birlikte cam işleme makineleri tasarlayıp üretmektedir.

Dal Santo’nun en önemli başarı öykülerinden biri, 1980’lerin sonunda Milano ve Düsseldorf’taki Vitrum ve Glasstec fuarları sırasında müşterileri ve rakipleri şaşırtan yenilikçi nümerik kontrollü makinelerinin hikayesidir.

Bu önemli gelişmeyi 5 eksenli benzersiz ve patentli bir CNC makinesi izlemiştir. Dal Santo, yüksek kalite ve yüksek güvenilirlik felsefesiyle,1999 yılında çocuklarıyla birlikte yeni bir şirket kurmaya karar vermiştir.

DİKEY MAKİNELERE GEÇİŞ

Firma tarafından, delik ve frezeleme için ilk dikey makine, cam işleme tarihini ve gelişimini değiştirmek için 2001 yılında tasarlanmıştır. O andan itibaren şirket tamamen ‘dikey’ işleme, konusunda yeni ve inovatif projeler geliştirmeye odaklanmıştır. Günümüzde kullanılan cam ölçülerinin giderek büyümesi ve fabrikalarda dikey makinaların daha az yer kaplaması bu makinalara olan isteği arttırmıştır. Firma tarafından her zaman basitliğe, sezgiselliğe ve kullanım kolaylığına dikkat edilerek gelişmiş çözümler tasarlanmıştır. SKILL GLASS ürünleri hem tek başına bağımsız çalışabilen hem de diğer sistemlerle uyumlu olarak kullanılabilen, delme, frezeleme ve parlak rodaj yapabilen büyük makineleri içerir. Tüm makinelerin tasarımı, geliştirilmesi, montajı ve testi SKILL GLASS bünyesinde yapılmaktadır. Müşterilere hızlı ve verimli satış sonrası yardım sağlamak için doğrudan veya yerinde yüksek nitelikli personel tarafından müşteri desteği sağlanmaktadır.

YÜKSEK KALİTE VE GÜVENİLİRLİK

Dünyanın tüm bölgelerinde elde edilen satış miktarları, şirket ürünlerinin zaman içinde kalite ve güvenilirliğinin piyasalar tarafından onaylandığını doğrulamaktadır. SKILL GLASS makineleri sadece İtalya’da ve Avrupa’da, değil Amerika, Rusya, Çin, Mısır, Singapur ve Avustralya’da da mevcuttur. Birçok müşterinin ikinci yatırımlarında tekrar SKILL GLASS ürünlerini tercih etmesi, bir kez daha ürünlerin mükemmel güvenilirliğini ve kalitesini kanıtlamaktadır.

DRILL 1600, 3-20 mm cam kalınlıklarında dikdörtgen cam plaka üzerinde delik ve havşa açmak için tasarlanmış 5 eksenli CNC makinedir.

Makine, X Y V Z W olarak beş eksenden, ve birbirinin karşısında konumlandırılmış 2 elektro-spindledan oluşur.  Tüm işlemlerin nümerik kontrolle yönetilmesi ve ayrıca çift takım değiştirme desteği sayesinde aşırı hız ve hassasiyetle çalışabilir.

SKILL E-D, dikdörtgen ve şekilli düz camların rodajlanması, freze kullanılarak oyulması, delinmesi ve parlatılması için kullanılan CNC işleme merkezidir. Makine hem düz hem de şekilli camları işleyebilir. Dik delme ve frezelemenin yanı sıra dik rodaj makinasının tüm işlemlerini yapabilecek kapasitedir. Ana özelliği, yüksek hızlarda ve optimum hassasiyette farklı işlem türlerine izin veren çok yönlülüğüdür.

SKILL E-D, düz veya şekilli camlar üzerinde 150 mm rodaj taşlarla çalışır. Parlatma da yine 150 mm lik taşlar kullanılacağı gibi daha küçük oyuklarda 30 veya 50 mm çaplı taşlar kullanılabilir. Karşılıklı sıfır hata ile çalışan spindle kafalar en yüksek kalite ve hassasiyette delik ve havşa açma işlemlerini garanti eder. Makinenin spindle gücü ve hassasiyeti sayesinde hızlı freze ile oyma işlemi yüksek kalite ile yapılır. Çoklu alet kullanma birden fazla işlemin daha hızlı yapılmasına olanak sağlar.

DRILL 101, 4-20 mm cam kalınlıklarında yapılan programa göre delme işlemi yapabilen ve cam üzerinde freze ile oyma işlemi yapabilen 6 eksenli dik CNC delik delme makinesidir.

SKILL SFILL, 3 – 20 mm kalınlıklarında, düz ve şekilli camları otomatik olarak rodajlayan, zımparalayan  ve parlatan 9 eksenli CNC işleme merkezidir.

SKILL GLASS Türk Cam Pazarında 2018 tarihi itibarı ile faaliyetlerine SDC İÇ ve DIŞ TİCARET A.Ş. ile devam etmektedir. 1991 yılından bu yana, yüksek müşteri memnuniyeti, satış öncesi doğru yönlendirme, satış ve sonrası destek hizmetleri gibi temel prensipleri paralel olan SDC İç ve Dış Ticaret A.Ş. tek yetkili acentesi olarak faaliyet göstermekte olup, satış, teknik servis ve yedek parça konularında tüm müşterilerin hizmetindedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı