GündemYeni Ürünler

SDC – BOTTERO – LANDGLASS – SKILLGLASS İş Birliği Türkiye’de İlk XXL JUMBO Cam İşleme Fabrikası

1991 yılından beri, 30 yıla yakın bir süredir, Türk cam sektörüne hizmet etmekte olan SDC İç ve DIŞ TİCARET A.Ş., Türkiye’nin ilki olan Büyük ebat (XXL Jumbo) cam işleme tesisi siparişini alarak, Türkiye mümessili olduğu aşağıdaki firmalar ile makinaları teslim etmiş ve makinalar kurulum aşamasına gelmiştir.

Cam Endüstrisi, yeni Pazar taleplerini karşılayabilmek için büyük bir değişim geçirmektedir. Bugünlerde tüm cam sanayicileri müşterilerden gelmekte olan büyük ebat cam, nitelikli cam gibi özel istekleri, hatta daha kısa teslim zamanlarında temin ederek, müşteri memnuniyetini yakalayabilmektedirler.

Mimari ve otomotivde de kullanılan cam ebatları her geçen gün büyümektedir ancak sipariş miktarları ve sipariş tekrarları artık çok daha zor öngörülebilmektedir, müşteri taleplerine ivedi cevaplar vermek gerekmektedir. Kesin olan bir başka şey ise, fiyatlar düşmekte ve teslim zamanları kısalmaktadır.

Dolayısı ile, cam sanayicileri artık, daha kısa terminlere ve daha geniş yelpazede üretim yapabilmek için makine envanterlerini, yeni çağın gereksinimleri doğrultusunda yenileme yoluna gitmektedirler.

1991 yılından beri, 30 yıla yakın bir süredir, Türk cam sektörüne hizmet etmekte olan SDC İç ve DIŞ TİCARET A.Ş., Türkiye’nin ilki olan Büyük ebat (XXL Jumbo) cam işleme tesisi siparişini alarak, Türkiye mümessili olduğu aşağıdaki firmalar ile makinaları teslim etmiş ve makinalar kurulum aşamasına gelmiştir.

BOTTERO S.P.A.

3210 x 8000 mm ebatlarında XXL Jumbo camı, yükleyip kesebilen özel kesim hattı montaj aşamasındır. 12000 mm uzunluğundaki cam kesimlerine dek standart kesim hatları üretmekte olan Bottero S.p.A. cam kesimindeki 60 yıllık tecrübesini XXL camlara da yansıtmıştır.

LANDGLASS

Dünyanın önde gelen temperleme fırını üreticisi Landglass, son yıllarda özellikle geliştirdiği büyük ebat cam düz ve bombeli fırınlar ile, özellikle Avrupa ve Amerika’da ki, büyük ebat cam üreten firmaların ana tedarikçisi haline gelmiştir. Özellikle büyük ebat camın, bükülmesi, Pazar tarafından her geçen gün artan kalite ve yüksek standartlar doğrultusunda geliştirilen teknoloji ile, yüksek optik kalitede, ürün yapabilen LandGlass firması 3210x 8000 mm ebadında Bombeli cam yapabilen, bir tarafı düz diğer tarafı bombeli cam temperleyen hattının montajını Türkiye’de tamamlamak üzeredir.

8000 mm bombeli cam üretimi ülkemizde ve Bölgemizde ilk ve tek olacaktır.

SKILLGLASS

Skill Glass geliştirmiş olduğu yükleme ve cam sürme sistemi ile Low-e gibi özellikli camları dahi cam yüzeyine hiçbir zarar vermeden işleme yapabilen dik CNC cam işleme tezgâhları ile, sektörün son dönemde tercih edilen firmasıdır. Türkiye’de kurulmakta olan tesiste 3210 x 10000 mm ebadına dek camların işleme ve rodajlarını yapabilecektir.

Şu anda tamamlanmakta olan montajlar ile faaliyete geçecek olan XXL Cam işleme tesisi fabrikası ile, Türkiye’de cam endüstrisine yeni bir yön verirken, ülkemizde mimarlar için yeni bir vizyon yaratacaktır. Hem ülkemizde hem de yurtdışında, pazara büyük ebat mimari camlar ile yeni bir soluk kazandıracaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı