ProjelerYeni Ürünler

Invisible Shield Nanohidrofobik Kaplama ile Camda Üstün Koruma

Cam Yüzeyinde Dayanımı Yüksek Bariyer Oluşturarak, Çevresel Şartlar ve Kullanım Kaynaklı Aşınmalara Karşı Korur.

Cam insanlık tarafından bilinen en önemli yapı malzemesidir ve korumalıdır.

Günümüzde mimari projelerde genişleyen camlama alanları, iç mekanda dekoratif ve fonksiyonel tercihler ile artan cam kullanımı, camın dayanımını artıran çözüm ihtiyaçlarını da beraberinde getirmektedir.

Cam, doğası gereği nemi ve diğer inorganik kirleticileri hapseder. Su, toz ve leke tutar. Buna bağlı olarak cam yüzeyinde kalıcı hasarlar oluşabilmektedir.

Unelko /ABD firması tarafından geliştirilen nano teknolojik hidrofobik  Invisible Shield ® kaplamaların öncelikli odağı, konut ve ticari bina camlarının korunması ve güçlendirilmesidir.

Solvent bazlı Nano ultra hidrofobik kaplama Invisible Shield ® PRO 15,    mimari uygulamalar için geliştirilmiştir.  Kaplama, cam üzerinde dayanımı yüksek monomoleküler  bariyer oluşturarak camı atmosferik şartlar ve kullanım kaynaklı aşınmalara karşı korur.

Invisible Shield ® ve Invisible Shield ® New Pro 15 kendi alanlarında pazarda yer alan  en mükemmel cam kaplama malzemeleridir. Yüksek kalite ve performansları ile pazarda  yaygın olarak kullanılmaktadır.  Invisible Shield kaplamalar, camı korozyondan uzak tutar, berrak görünümünü korur ve temizliğini sağlar. Dünya genelinde pek çok cam üreticisi, cam işlemeci, dağıtıcı ve son kullanıcılar tarafından kullanılmakta ve tavsiye edilmektedir.

Invisible Shield® kaplamalar cephe uygulamalarında ve iç mimaride camın estetik ömrünü uzatır. Camın çizilmeye karşı dayanımını %77.3 oranında artırır.

Doğru uygulama, bakım ve kullanım ile bina camlamalarında  15

yıla kadar, iç mekanda su ile yakın temas eden duşkabin vb. uygulamalarda 3 yıla kadar dayanım sağlar.

AR kaplamalı camlarda, lamine camda ve cam yalıtım ünitelerinde kullanıma uygundur.

Başlıca uygulama alanları; cam cepheler, pencereler, cam bölmeler, balkon kapamalar, cam korkuluklar, duşkabin camları, cam tavanlar, fotovoltaik panellerdir.

                                                                  

Uygulama ile camın estetik ömrü uzar,  temizlik ve bakım  maliyetleri düşer. Zaman, işçilik ve kimyasallardan tasarruf sağlanır.

Invisible Shield® kaplamalar kullanıcı dostudur ve çevreye zarar vermez.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı