ProjelerYeni Ürünler

Esnek, Kusursuz, Ekonomik Super Spacer Sıcak Kenar Çıta Sistemleri

Büyük Ebatlı ve Şekilli Camlarda Uygulama Kolaylığı, Manuel veya Otomatik Kullanım İmkanı, Estetik Uygunluk

Günümüzde gün ışığından maksimum faydalanma arzusu mimari projelerde camlama alanlarını genişletmekte, buna bağlı olarak büyük ebatlı ve şekilli cam talepleri  artmaktadır.

Bina cephelerinde kullanılan cam yalıtım ünitelerinde camın yanı sıra, diğer malzemelerin de ünitenin yalıtım değerine katkı sağlayacak enerji verimli, çevre dostu ürünler olması ünitenin yalıtım değeri üzerinde belirleyicidir.

Cam yalıtım ünitelerinde ara çıta olarak başta metal olmak üzere plastikten silikona kadar çok çeşitli yapıda malzemeler kullanılmaktadır. Ara çıtanın yalıtım değeri pencerenin enerji verimliliğini önemli oranda etkiler.

Sıcak kenar çıta teknolojisinde öncü ABD merkezli Quanex Building Corporation’ın bünyesinde yer alan Edgetech GmbH/Almanya firmasının Super Spacer® markası ile pazara sunduğu silikon bazlı sıcak kenar çıtaları dünya genelinde kalitenin öne çıktığı projelerde çevre dostu yenilikçi ürünler olarak talep görmektedir.

Super Spacer® sıcak kenar çıtaları, cephe giydirme ve geleneksel pencereler olmak üzere mimari uygulamaların yanı sıra ticari soğutma – dondurma dolapları ile otomotiv camlarında  kullanım avantajı sağlamaktadır.

Söz konusu ürünler gerek otomatik üretim gerekse manuel kullanımdaki ekonomik uygulama kolaylığı ile çiftcam üreticilerine, sağladığı ortam konforu ve enerji tasarrufu ile nihai kullanıcıya ve ülke ekonomisine katkı sağlayan ürünlerdir.

Mimari projelerde ünite kenarlarının estetiğinin giderek daha önemli bir değerlendirme kriteri haline geldiği bilinmektedir. Super Spacer® ürünleri mat yüzeyi ve kalınlığı ile neredeyse görünmez bir malzeme olarak estetik çözümler sunar.

Esnek yapısı ile ünite köşelerinde elastikiyeti koruyarak rüzgar yüklerinden kaynaklanan mekanik baskıyı azaltma özelliğine sahiptir.

Üretimde otomasyon, mevcut tesise yapılacak ekleme ile mümkün olmakta ve kayda değer bir verimlik artışı sağlamaktadır.

Manuel uygulamalarda esnek yapısı ile işleme kolaylığı ve ekonomik üretim sağlar.

Super Spacer® sıcak kenar çıtaları,  90’dan fazla ülkede yılda 300 milyon metrenin üzerinde satılmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı